KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12261034

nr 1226 1034

Gunilla Pontén

(f. 1929), Sverige

Blandteknik, "Flirt", collage, signerad Gunilla Pontén. Mixed media collage med tyg och tusch, 51x43 cm. Skänkt till auktionen av konstnären, stadsbrud Gunilla Pontén

Gunilla Pontén, är en svensk modeskapare och konstnär, född 1929.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

3.000 kr

torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00

14/10 18:08:31 1      1.000 kr
     1.100 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
17/10 20:35:04 2      ledande budet*

  • Tema
  • 18 okt

Stadsbrudskåren

Läs mer om Stadsbrudskåren

Gunilla Pontén

Läs mer om Gunilla Pontén